Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi

 

Eğitimin Amacı:

Sürdürülebilirlik düşüncesi, küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle çevresel, tükenen fosil yakıtlar ve doğal kaynaklar nedeniyle ekonomik ve artan eşitsizlikler ve insan onuruna yakışmayan yaşam standartları nedeniyle toplumsal açıdan kalkınmanın içeriğinin değişmesine yol açmıştır. Birleşmiş Milletler’ in 2015 yılında “Dünyamızı Dönüştürmek: 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi” teması ile gerçekleştirdiği toplantıda belirlenen, birbiriyle bağlantılı toplam 17 amaç ve 169 hedeften oluşan Küresel Amaçlar, sürdürülebilirlik düşüncesinin somut halidir. Günümüzde her sektörde tüm iş modellerinin merkezine oturan bu düşünce, gerek işletmelerin rekabette avantajlı konuma ulaşmaları gerekse çalışanların kariyer planları açısından ayırt edici bir faktördür. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitimi, küresel amaçlar üzerinden sürdürülebilirlik bilgisinin ve becerilerinin bireylere ve kurumlara kazandırılmasını amaçlamaktadır.

 

Eğitimin İçeriği:

  • Sürdürülebilir Kalkınma Düşüncesi ve Tarihçesi (Sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir kalkınma kavramı, uluslararası gündem ve sözleşmeler)
  • Sürdürülebilirliğin Boyutları (Çevresel, ekonomik, toplumsal, kültürel, kurumsal, teknolojik ve coğrafi boyutlarıyla sürdürülebilirlik)
  • Küresel Amaçlar (17 Amaç ve 169 Hedef)
  • Sürdürülebilirlik Endeksleri ve Göstergeleri
  • Dünya ve Türkiye’den Örnek Uygulamalar (Kamu, özel ve sivil toplum sektöründen sunumlar ve deneyim paylaşımı)

Eğitim Süresi: 8 saat

 

Eğitimin Detayları:

  • Eğitimin süresi 8 saat olarak planlanmıştır.
  • Eğitim minimum 10 kişi ile açılır.
  • Eğitim, pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak sürdürülecektir ancak talebe göre yüz yüze eğitim değerlendirilebilir.

Kimler Katılmalı:

Sürdürülebilirlik düşüncesini ve uygulamalarını çalışanlarına kazandırmak isteyen kurum ve kuruluşlara, sosyal sorumluluk projeleri üretmek isteyen şirketlere, sosyal girişimcilere ve sürdürülebilirlik tutum ve davranışlarını öğrencilerine aktarmak isteyen eğitimcilere açıktır.

 

Bu eğitim, talep doğrultusunda kuruma özel olarak, kurumun içinde bulunduğu sektör ve çalışmalar ihtiyaçlara göre tasarlanarak verilmektedir. Kurumunuza özel talepler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

EnglishTurkish