Eğitimin Amacı: 2050 yılına kadar ve sonrasında küreselleşme, teknolojik değişim, nüfus artışı ve değişen demografi ile işletmelerin ve dolayısıyla bireylerin başarılı olma ve gelişme yetenekleri etkilenecektir. Bu süreçte kendilerini yeniden keşfetmek zorunda kalacak olan şirketlerde istihdam edilecek olan bireyler de bu değişime uyum sağlamak için yeni yetkinliklere ve becerilere sahip olmak zorunda kalacaktır. Bu bağlamda, bireylerin, şirketler ve toplumlar için gelecekteki değeri yaratmak ve korumak adına, iklim değişikliği ve sürdürülebilir yaşama dair bilgileri, tecrübeleri giderek daha da önem kazanmaktadır.

“Sürdürülebilir Ebeveynlik Eğitimi” ile ebeveynlerde iklim değişikliği ve sürdürülebilir yaşama dair farkındalık yaratılması ve çocuklara bu bilincin kazandırılması amaçlanmaktadır. Eğitim, sürdürülebilirlik bilincini, hayatımızın her alanına yansıtmaya ve dünyamızın geleceği için iklim dostu yaşamın evimizde ve çevremizde nasıl gerçekleştirilebileceğine yönelik ipuçları vermektedir. Ayrıca, yeşil gezegenimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın geleceklerini, meslek tercihlerini şekillendirecek sürdürülebilirlik yetkinlikleri, 21. yüzyıl becerileri ve yeni yeşil meslekler anlatılmaktadır.

 

Eğitim Süresi: 3 saat – çevrimiçi

 

Eğitim İçeriği: 

İklim değişikliği ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru – Doç.Dr. Esra YÜKSEL ACI

 1. İklim değişikliği gündemi
 2. Ekonomik, çevresel, sosyal sürdürülebilirlik
 3. Sürdürülebilir kalkınma amaçları
 4. Sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik

 

 

 

Yeşil gezegen için iklim dostu yaşam – Dr.Öğr.Üyesi Funda H. SEZGİN

 1. Bilinçli mobilizasyon
 2. Sorumlu enerji, su ve gıda tüketimi
 3. Sıfır atık ve döngüsellik
 4. Doğada çözünebilen ürün tüketimi
 5. Bireysel ayak izinin azaltılması

 

Çocuklarımızın geleceği: Yeşil yetenekler – 21. yüzyıl becerileri – Doç.Dr. Rana ATABAY KUŞÇU

 1. Dijital dönüşüm ve eğitim
 2. Sürdürülebilir beceriler
 3. Yeni yeşil meslekler

 

 

Bu eğitim, talep doğrultusunda kuruma özel olarak, kurumun içinde bulunduğu sektör ve çalışmalar ihtiyaçlara göre tasarlanarak verilmektedir. Kurumunuza özel talepler için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

EnglishTurkish